понеділок, 31 грудня 2012 р.

Блаженніший Святослав: «Різдво – час поглибленого пізнання Творця»


«У ньому бо ті, що звіздам служили, від звізди навчилися поклонятися Тобі – Сонцю правди, і пізнавати Тебе – Схід з висоти…» – цими словами Різдвяного тропаря Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УКГЦ, розпочинає своє Різдвяне послання, щоб разом із вірними роздумати над великою містерією воплочення Сина Божого. Згідно із словами Предстоятеля, на цю величну подію з нетерпінням очікувало все Боже створіння, що чітко розпізнали мудреці зі Сходу: «Спостерігаючи за рухом небесних світил та вивчаючи довколишній світ, вони дійшли висновку, що Всесвіт не є сумішшю випадковостей, навіть більше: усе, що існує, має якусь мету, до чогось прямує, на Когось очікує».
Своїм різдвяним посланням очільник УГКЦ немовби запрошує всіх вірних іти за прикладом східних царів-волхвів до Того, «на кого чекає Всесвіт», щоб дійти «до пізнання правдивого Бога: Творця і Спасителя світу». Блаженніший Святослав наголошує, що волхви «від служіння зорям, прийшли до служіння Богові».
Кажучи ці слова, він наче запрошує всіх вірних до своєрідного навернення завдяки переосмисленню цілісності і глибини нашої християнської віри, особливо протягом Року віри, який для нашої Церкви збігається із відзначенням ювілею 1025-ліття Хрещення Русі-України. Цим самим Глава УГКЦ, ніби в унісон з Папою Венедиктом XVI, говорить про те, що через Богом створений світ-природу, ми можемо дійти до кращого пізнання самого Творця.
«Дорогі в Христі! Нехай у своєму Різдві новонароджений Спаситель наблизиться до кожного із Вас та завітає із своїм небесним світлом до кожної оселі, де чекають на Нього!» – сказав на завершення Патріарх, висловлюючи надію, що наші сім’ї та громади стануть тим місцем, в якому майбутні покоління, отримавши в спадок живу та цілісну віру, в житті поводитимуться так, що все створіння відчує народження Христа – свого Творця і Спасителя.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
http://www.ugcc.org.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар