неділя, 5 квітня 2015 р.

Глава УГКЦ на Квітну неділю: «Кожен з нас повинен відповісти собі, ким є Христос для мене»

Ми, українці, сьогодні особливо гостро відчуваємо, що потребуємо Спасителя, переможця, який би нас врятував, захистив, дав певність у завтрашньому дні, звільнив від тенет смерті, яка сьогодні сіється на нашій землі. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді на Квітну неділю в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

Блаженніший Святослав зазначив, що «сьогодні кожен з нас покликаний відповісти на питання тих, хто зустрічав Христа в Єрусалимі: ким є цей Христос для мене».
«У чому зміст сьогоднішнього свята? Ми з упевненістю можемо сказити, що ми святкуємо пам'ять історичної події. Мабуть, останнього тріумфу, який пережив ізраїльський народ у місті Єрусалимі. Ми знаємо, що тріумф – це є урочисте повернення царя-переможця до своєї столиці. Тріумф є знаком всенародної радості, радості через перемогу, яку приносить переможець-цар до свого престольного граду. І ось ми бачимо євангельський опис такого тріумфу», – сказав Блаженніший Святослав.
«Ця перемога, – відзначив Глава Церкви, – яку сьогодні урочисто святкують люди Єрусалиму, є перемогою Ісуса Христа над смертю… Бачимо, що Той, хто входить у Єрусалим, не є якийсь просто земний володар, не є просто людиною. Бог приходить до свого народу. Сам Господь навідується до своїх людей. Він є переможець. Він є Спаситель. Він є сповненням надії, якої так шукали люди з цілого Римського світу в той день у тому місті».
Але за кілька днів люди, котрі вітали Ісуса Христа як царя, месію і Спасителя, переживатимуть глибоку кризу. Ісуса Христа буде засуджено на смерть і розп’ято. І ті, хто сьогодні вітають Його – «Осанна!», – через кілька днів кричатимуть: «Розпни Його». Навіть Його учні, які переживають славу свого Вчителя, утечуть від Нього.
«Але Ісус Христос входить у Єрусалим, щоб у ньому померти й воскреснути. Те воскресіння, яке він дарував учора Лазареві, завтра є дійсністю, яка торкне кожного з нас. Ось яку надію сповняє сьогодні Ісус Христос, зустрічаючи свій народ у Єрусалимі», – пояснив Предстоятель УГКЦ.
Він також відзначив, що сьогодні Христова Церква святкує День молоді. «Сьогодні єрусалимська молодь кличе нас впізнати в Ісусі нашого Спасителя. Галузки, які ми сьогодні посвячуємо, є знаменом перемоги. Перемоги, яка є з нами в особі Спасителя», – сказав Глава УГКЦ.
Говорячи про сьогодення, він зазначив: «Що означає святкувати Пасху серед війни? Це означає в померлому і воскреслому Ісусі Христі побачити нашу перемогу».
Предстоятель побажав молодим людям пережити особисту зустріч з нашим Спасителем Христом, не втратити надії, але тримати її завжди в руках, бо наша перемога сама сьогодні приходить до нас. «Сьогодні наша молодь життя своє віддає, щоб боронити і захищати свою землю і свою країну. Молодь – наше майбутнє, і сьогодні ми повинні за неї разом молитися», – закликав він.
Блаженніший Святослав привітав усіх християн латинського обряду, які сьогодні святкують Великдень. Під кінець Архиєрейської Літургії освятив галузки верби, які вірні принесли з собою.

Департамент інформації УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар